Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Samsun’da okulların kapanmasıyla yaz okulu coşkusu da beraberinde geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Hayrat Vakfı Samsun Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız;

“Okulların kapanmasıyla beraber Hayrat Vakfı, Kalem Ve Medeniyet Derneği, Atakum Gençlik Merkezi, İlkadım Gençlik Merkezi Ve 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu’nun müştereken tertiplemiş olduğu değerler eğitimi kapsamında yaz kursları icra edildi. Kurslarda Kur’an-ı Kerim öğrenme, tecvit, Sevgili Peygamberimizin mübarek hayatı, peygamberlerin hayatları, ilm-i hal, adap, sure ve dua ezberi, Osmanlı Türkçesi derslerini ihtiva eden milli ve manevi değerlerimizi güçlendirecek dersler verildi. Kurslarımız 7 haftaya yakın devam etti. Kurslarda 25 öğretmen vazife yaparak yaklaşık 250 öğrenciye eğitim verildi. Kurslarda yaz tatili setindeki kitaplar ders kitabı olarak okutuldu. Her bir öğrenciye yaz tatili seti hediye edilmek suretiyle kurslarımız okul mantığı içinde devam etti. Birçok öğrencimiz Elif-ba ile eğitime başladığı halde ekseriyeti Kur’an-ı Kerim’e geçti. Talebelerimize başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere hediyeler takdim ettik. Kurs bitiminde çocuklarımıza sertifika takdim ederek kurslarımızı tamamladık. Çocuklarda kısa zaman içinde insani ve ahlaki bakımdan güzel değişimleri gören aileler Hayrat Vakfı olarak verilen eğitimden çok memnun olduklarını dile getirdiler. Sezon içinde de çalışmaların devam etmesini çok ciddi talep ettiler. Hayrat Vakfı olarak bizler de Atakum Gençlik Merkezi idarecileri ile görüşerek talepleri ilettik. Aynı programın sezon içinde de devamı noktasında karar aldık” şeklinde bilgilendirmelerde bulundu.

Samsun Hayrat Vakfı olarak bu çok istifadeli geçen kursların düzenlenmesinde emeği geçen başta il-ilçe milli eğitim müdürlüklerimize, okul müdürümüze, il spor müdürlüğümüze, gençlik merkezi müdürlerimize, kıymetli çocuklarımızın kıymetli ailelerine ve Hayrat Vakfı’nın çok güzide gönüllü eğitimcilerine çok teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Fotoğraflar:
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.