Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hayrat Vakfı ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde Kastamonu’da verilen Osmanlı Türkçesi Kurslarının sertifika töreni 03.06.2015 tarihinde Rıfat Ilgaz Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Sertifika Töreninde 254 Kursiyere sertifikaları takdim edildi. Törende Konuşan Kastamonu Hayrat Vakfı Temsilcisi Ahmet Burhan Doğan konuşmasında:

Vakfımızın ne tür Hayırlı Hizmetlerle meşgul olduğunu ve daha çok hangi alanlarda çalışmalar yaptığını sunumumuzda birlikte izledik. İman ve Kuran Hizmetini esas alarak hareket eden Vakfımızın, Bu Külli ve Hayırlı Hizmetlerin en önemlilerinden birisi de, 4 Nisan 2012 de MEB Hayat Boyu Öğrenme Gen. Müd. ile İmzalanan Protokol Çerçevesinde Başlayan ve halen devam etmekte olan Osmanlı Türkçesi Kurslarıdır…

Bu Kurslar büyük bir Kültür Hizmetidir! “Milletin Efendisi Milletine Hizmet Edendir” diyen Peygamberimiz (asv.)’a göre de büyüklüğün ölçüsü yapılan hizmetlerle doğru orantılıdır.

Vakfımız Prensip olarak: Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkan, Hatt-ı Kuranı Muhafaza Eden, geçmişiyle barışık bir nesil yetiştirmek amacıyla Yurt içi ve Yurt Dışında Hizmet vermektedir. Bu minval üzere Kastamonu’da da Çalışmalarımız Devam Ediyor…

Bugün itibariyle Kastamonu’muzda 2000’e Yakın Kursiyerimize Ulaştık Elhamdülillah! Bu Son Dönemde ise 300 den fazla kursiyerimiz Kurslarımıza Müracaat Etmiş Olup, 254 ü Kurslarımızı Başarıyla Tamamlayıp Sertifika Almaya Hak kazanmıştır.

Bu konularla ilgili daha Tafsilatlı Geniş Malumatı, Kıymetli Misafirimiz Yavuz Yekeler Hocam Bizlerle Paylaşacaktır.

Ben sözlerimi de uzatmadan Bu Hayırlı Hizmete vesile Olan, Emeği Geçen ve Tamamen Gönüllülük Esası ile Hiçbir Maddi Menfaat Beklemeden Kurslarımızı Yürüten Tüm Kurs Hocalarımıza Öncelikle Teşekkür etmek istiyorum.

Siz Değerli Kursiyerlerimize ve Hususen Halk Eğitim Müd. Yaşar Bey ve Çalışma Arkadaşlarına da Teşekkürü bir borç biliyor, Hepinizi sevgi, saygı ve Muhabbetle Selamlıyorum…

Yapılan sunum ve konuşmaların ardından Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Osmanlı Türkçesi kursunu bitiren kursiyerlere sertifikalarını vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fotoğraflar:

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.