Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hayrat Vakfı Osmanlıca Kursları tanıtım ve Osmanlıcayı sevdirme faaliyetleri çerçevesinde Kartepe Belediyesinin her yıl düzenlediği “Unutulmuş Değerler Festivali”ne katıldık. Osmanlıcanın aslında unutulmadığını unutulamayacağını bir kez daha yaşayarak görmüş/göstermiş olduk.

Fuar süresince “15 dk. da Osmanlıca Öğretiyoruz” sloganıyla karşıladık misafirlerimizi. Osmanlıca zordur algısının yanlış olduğunu standımızı ziyaret eden büyük-küçük bütün misafirlerimize kendilerini bizzat şahit tutarak yani onlarla 15 dakika Osmanlıca çalışarak gösterdik.

Şuna tekrar şahit olduk ki, Osmanlıca öğrenmek gerçekten zor değil. Zor olan kısım, zihinlerimize yerleştirilen Osmanlıca zordur algısı. Ne var ki bizzat insanımız kendisi küçük bir pratikle bunun ne kadar yanlış olduğunu, sırf bu zihni algıdan dolayı yıllarca Osmanlıcaya uzak kaldığını ifade etmektedir. Bu tür çalışmalarla da bu konu rahatlıkla çözülebilmektedir. Sizler de deneyip görebilirsiniz!

Bunun yanında standımızı ziyaret eden misafirlerimize hem dergi hediye ettik, hem de Osmanlıca ürünlerimizi tanıttık. Diğer taraftan ziyaretçilerimizin isimlerini Osmanlıca yazarak kendilerine takdim ettik.

Bütün bu güzel çalışmalardan kalan, Osmanlıca öğrenmeye karşı ilgi, şevk gayret ve tatlı anların fotoğrafları oldu. Gerek Kartepe Belediyemize gerek standımızı ziyaret eden misafirlerimize teşekkür ederiz. Başka güzel çalışmalarda buluşmak temennisiyle…

Festivalden fotoğraflar:
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.