Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hayrat Vakfı, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi ile protokol imzaladı. Vakfımız son yıllarda önemli faaliyetlere imza attığı Malezya’da, ülkenin önde gelen üniversitelerinden biri olan Uluslararası İslam Üniversitesi ile ortak çalışma protokolü imzaladı. Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dato’ Dr. Zaleha Kamaruddin Hanımefendi ve heyetinin 10 Nisan Pazar günü vakfımıza yaptığı ziyarette, Vakıf Başkan Yardımcısı Ahmet Semiz başta olmak üzere mütevelli üyeleri hazır bulundular.

Protokole göre Risale-i Nurların uluslararası akademik camiada ele alınması sağlanacaktır. Öğrenciler, Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur hakkında makale, tez ve akademik çalışmaya yönlendirilerek teşvik edilecektir. Başarılı çalışmalara imza atan ve istekli öğrencilerin bu alanda ihtisas yapmaları sağlanacaktır. Yine bu mutabakat çerçevesinde, Hayrat Vakfı, Uluslararası İslam Üniversitesi’nde ücretsiz Risale-i Nur, Türkçe ve Osmanlıca kursları verecek ve üniversite içinde tanıtım faaliyetleri yapabilecektir.

Kısa bir zaman önce, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin ortak çalışmasıyla, Osmanlı-Malay dünyasını siyasi, kültürel, iktisadi, askeri, sosyal yönleriyle ve bilimsel yöntemlerle incelemeyi hedefleyen ve kapsadığı çalışma alanı bakımından dünyada bir ilk olan Osmanlı-Malay Dünyası Çalışmaları Uygulamaları ve Araştırma Merkezi açılmıştır. Vakfımız, mezkûr protokol cihetiyle çok önemli ve büyük bir girişim olan bu merkezin Malezya faaliyetlerinin de ortağı konumundadır. Gerek Osmanlı Devleti ve medeniyetimizin Güneydoğu Asya’da tanıtılması ve İslam Birliği için köprülerin kurulması, gerekse Risale-i Nur ve Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin geride bıraktığı çok önemli değer varlıklarının akademide tartışılması bakımından bu protokol önem arz etmektedir.

Bu Mutabakat Risale-i Nur Kurslarının Meyvesi

Hayrat Vakfı olarak 2007 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Malezya’da gerek devlet kurumları ve STK’lar, gerekse üniversiteler ile önemli çalışmalar yapılmıştır. Malezya’nın en önemli iki üniversitesi olan Uluslararası İslam Üniversitesi ve Malaya Üniversitesi’nde kur sistemi ile verilen ve halen aktif olarak devam eden Risale-i Nur kursları bunun en önemli göstergesidir.

300’den fazla öğrencinin 8 haftalık kursları tamamlayarak sertifika aldığı İslam Üniversitesi’nde ortaya çıkan netice ve gençlerin Risale-i Nur’dan istifade etmesi, bugünlerin varlığına ön ayak olmuştur. Bu protokolün hayırlara vesile olmasını ve bu vesileyle başarılı çalışmaların ortaya konulmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederiz.

Hayrât Vakfı son yıllarda önemli faaliyetlere imza attığı Malezya’da, ülkenin önde gelen üniversitelerinden biri olan Uluslararası İslam Üniversitesi ile ortak çalışma protokolü imzaladı.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.