Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hayrat Vakfı Tercüme Heyetinin hazırladığı Risale-i Nur Külliyatından 17 ayrı dile tercüme edilen bir kısım eserler, umumun istifadesi için online ortamda kullanıma açıldı.

Barla’da telif edilmeye başlanan eserleri, Üstad Bediüzzaman’ın ağzından yazan talebelerinden biri bir gün, “Üstadımız bunları yazıyor, yazdırıyor ama bunları bu dağ başında kim okuyacak?” diye kalbinden geçirir. Üstadımız da “Keçeli, gün gelecek bu eserleri bütün dünya okuyacak” diye cevap verir. Rabbimizin inayetiyle bütün dünyanın okuyup istifade edebileceği günler geldi.

Risale-i Nur’da ismi geçen Zekai abinin Barla Lahikasına giren Üstadına gönderdiği bir mektupta, bu günlere işaret ederek şöyle demektedir:

“Görüyor ve anlıyorum ve öyle iman ediyorum ki, bir zaman gelecek, bu Risalâtü’l-Envar ve Mektubâtü’n-Nur (…) bir düğmesine basmakla her tarafı ziyaya müstağrak eden bir elektrik dinamosu gibi kendinden çok uzak mesafeleri ikaz ve irşad nuruyla ihâta edecektir.” (Barla Lahikası-99)

Site adresi: risalahonline.com

Site Özellikleri:

  • Tercüme eserler içinde arama motoru
  • Baskı nüshalarının sayfaları ile uyumlu
  • Okuma ve alıntı yapmaya uygun
  • Mobil website desteği

Diller: İngilizce, Arapça, Malayca, Endonezce, Rusça, Fransızca, Tamilce, Moree, Hausa, Bengalce, Farsça, Almanca, Kırgızca, Felemenkçe, Gürcüce, Boşnakça, Cavi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.