Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“KYK Yurtları Osmanlıca Yarışıyor” il birincileri seçme imtihanı 28 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ve Hayrat Vakfı işbirliği protokolü çerçevesinde Türkiye geneli ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde icra edilen “KYK Yurtları Osmanlıca Yarışıyor” programının il birincilerini belirleme imtihanı 28 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak.

Merkezi yapılan ilk Osmanlıca imtihanı olma özelliğini de taşıyan sınav, tüm Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde aynı gün ve saate yapılacak. Kayıtları 5 Martta başlayan ve 40 bin öğrencinin başvurduğu “KYK Yurtları Osmanlıca Yarışıyor” çalışmasının hızlandırılmış kursları 16 Martta başladı. 24 saatlik Osmanlı Türkçesi eğitimi alan öğrenciler, Osmanlı Eğitim ve Kültür Dergisi tarafından programa özel hazırlanmış kitaptan çalışmalarını devam ettirdiler.

Destek amaçlı hazırlanan 2 dakikalık videolar ve www.osmanlica.net sitesi de bu süreçte eğitim için yardımcı unsurlar olarak hizmet verdi.

28 Nisan Cumartesi saat 10.00’da yapılacak imtihan neticesinde belirlenecek il birincileri arasındaki yarışma 9 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak.

Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilere aşağıdaki ödüller verilecek.

Osmanlı Türkçesi Yarışması Türkiye finalinde ilk 5’e giren öğrencilere Kudüs ve Balkanlar gezisine kurasız katılma hakkı, yarı finalde ilk 3’e giren öğrencilere ise 1 yıllık Osmanlıca Dergisi aboneliği hediye edilecek.

Yarışmada
olan öğrenciye 5.000 TL,
olan öğrenciye 4.000 TL
olan öğrenciye de 3.000 TL para ödülü verilecek.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.