Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vakfımız, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından memleket sathında düzenlenen “KYK Yurtları Osmanlıca Yarışıyor” yarışma programına muhteva, materyal, eğitici ve organizasyon desteği ile iştirak ediyor. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin katılabildiği yarışma kayıtları 16 Mart’a kadar devam edecek.

Osmanlı Türkçesi bilmeyenlere 24 saatlik kurs verilecek

Kayıt ve seminerlerin ardından altı hafta zarfında 24 saat sürecek ders verilecek. Yarışmaya özel hazırlanan kitaptan Osmanlı Türkçesinin her alanıyla muhatap olabilecek gençlerimiz, bu kısa sürede hem Osmanlı Türkçesinin ulaşılamaz olmadığını görecek ve gösterecekler, hem de akademik hayatlarında kendilerine anahtar olacak bir çalışmayı kısa yoldan elde etmiş olacaklar.

Kurslara müracaat

KYK’lı gençlerin 16 Mart’a kadar yurt müdürlüklerine başvurması gerekiyor. Yarışmaya katılmak için ön bilgi gerekmiyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından yarışmaya katılacak tüm öğrencilere 24 saatlik Osmanlı Türkçesi kursu verilecek. Yarışmanın yarı finali 21 Nisan’da öğrencinin başvuru yaptığı ilde, Türkiye finali ise 9 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek.

Kurslara KYK yurtlarındaki kayıt masalarından veya http://www.osmanlicaegitim.com/kyk-kayit/ adresinden müracaat edilebilmektedir.

Ödüller

Osmanlı Türkçesi Yarışması Türkiye finalinde ilk 5’e giren öğrencilere Kudüs ve Balkanlar gezisine kurasız katılma hakkı, yarı finalde ilk 3’e giren öğrencilere ise 1 yıllık Osmanlıca Dergisi aboneliği hediye edilecek.

Yarışmada 1. olan öğrenciye 5.000 TL, 2. olan öğrenciye 4.000 TL 3. olan öğrenciye de 3.000 TL para ödülü verilecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.