Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çocukların yaz tatillerini daha verimli ve sosyalleşerek geçirmeleri adına Kağıthane Belediyesi ve Hayrat Vakfı işbirliği ile Yaz Kuran Kursları açıldı. İlçedeki 6 farklı okul binasında eğitimlerin verildiği Kuran kurslarında toplam 701 öğrenci eğitim görüyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç da eğitimlerin verildiği okulları tek tek gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin her biriyle yakından ilgilenen Başkan Kılıç proje hakkında;

“Çocuklarımız burada sadece Kuran-ı Kerim ve temel dini bilgileri öğrenmiyor, hoşgörü, sabır, sevgi ve şefkatin anlamını, önemini de öğreniyor. Burada kardeşlik şuuruyla, zamanlarını öğrenerek geçiriyorlar. Milli ve manevi değerler taşıyan nesiller yetiştirmek amacındayız.” dedi.

Açılışı 12 Haziran’da yapılan ve 21 Temmuz’da sona erecek Kuran kurslarında erkek ve kadınlardan oluşan alanında uzman toplam 29 eğitmen görev yapıyor. Yaşları 7-13 arasında değişen çocuklardan eğitimlerin sonunda dereceye girenler düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

Yaz Kuran Kursu eğitimlerinin verildiği okullarsa sırasıyla: Tülin Manço İlköğretim Okulu,Osmangazi İlköğretim Okulu, Profilo Barış İlköğretim Okulu, İsmail Erez İlköğretim Okulu, Gültepe İmam Hatip Ortaokulu, Süleyman Çelebi İlköğretim Okulu.

Fotoğraflar:
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.