Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sancaktepe Hayrat Vakfı temsilciliği tarafından 14 lisede Osmanlı Türkçesi hakkında verilen seminerler sonra, bu okullardaki yaklaşık 400 öğrenciye “24 Saatte Osmanlıca” kursu verildi.

Kurs sonunda yapılan imtihanla verilen Kurs Bitirme Belgeleri öğrencilerimizin okullarında dağıtılacak. Sancaktepe Belediyesi’nin desteği ile 25 Mayıs Perşembe günü 09.30’da Sancaktepe Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde Osmanlıca Bilgi Yarışması yapılacaktır. Yarışmaya 10 lisede kurslara katılmış ve ilk üçe girmiş olan öğrenciler katılacak. Dereceye giren öğrencilere ve okullara çeşitli hediyeler verilecektir.

Derslerimize katılan her bir öğrencimiz şanlı tarihimizin nadide yazı dilini bu kurslar vasıtasıyla öğrenmiş oldu. Ayrıca bu öğrencilerimizin hepsi 26 Mayıs Cuma günü katılacakları Boğaz Gezisi ile kurslarımız taçlamış olacak.

İlgi ve desteklerinden dolayı Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın İsmail Erdem’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Aydoğdu’ya teşekkür ederiz. Bilgi yarışmamıza tüm gençlerimiz ve Sancaktepeliler davetlidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.