Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Isparta, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 2014 yılının sonlarına doğru kurulan ve o tarihten bu yana Hayrât Vakfı işbirliği ile ‘’sürekli kurslar’’ düzenleyen Osmanlı Türkçesi Topluluğu, o tarihten bugüne binden fazla üniversite öğrencisine tamamen ücretsiz bir şekilde Osmanlıca kurslarından istifade imkânı sunmuştur.

web2Osmanlı Türkçesi Topluluğu, Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren, ayrıca Türkiye’de bu isimle kurulan ilk öğrenci topluluğudur. Temel gayesini, “kökeni bin yıldan daha eskiye dayanan ve kültürel mirasımızın aktarıcısı konumundaki bu yazı dilinin öğretilmesi ve yaygınlaştırılması hususunda sorumluluk almak” olarak belirlemiştir.

Bir taraftan sürekli yeni kurslar açarak yeni kursiyerler kazanırken, diğer yandan devam etmekte olan kursiyerlere 2., 3. ve 4. modül dersleri anlatılmaktadır. Bu süre zarfında en temel seviye olan 1. modülden başlayarak, en son seviye olan 4. modülü bitiren birçok kursiyerler, resmi sertifika almaya hak kazanmışlardır.

4Ayrıca Kamboçya, Endonezya, Malezya, Bangladeş, Makedonya, Karadağ, Türkmenistan, Kazakistan ve daha isimlerini sayamadığımız onlarca ülkeden gelip, Süleyman Demirel Üniversitesinde eğitim gören kursiyerler de ücretsiz Osmanlıca kurslarına ilgi göstermektedirler.

Bu durum “geçmişten günümüze sağlam köprüler kurmak’’ parolasıyla yola çıkan topluluğun gayret ve şevkini daha da ziyadeleştirmektedir.

Bu itibarla, Osmanlı Türkçesi Topluluğu, Osmanlıca öğretimi noktasında, ücretsiz kurslarına ve etkinliklerine hız kesmeden devam edeceğini belirtmektedir.

Osmanlı Türkçesi Topluluğu ile irtibat için:

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.