Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İslam dünyasının gençleri bir araya geliyor! İslam medeniyetinin izinde, birliğin ihyası için yekvücut oluyor.

600 sene dünyaya adaletle hükmeden Osmanlı, günümüz insanının hasret kaldığı adalet kavramının tecessüm edip devletleşmiş hali idi. Ne zaman ki Osmanlı yıkıldı, işte o zaman, asırlardır aynı sancak altında yaşadığımız, aynı sınırlar içinde kardeşçe büyüdüğümüz, aynı değerlere sevinip aynı değerlere üzüldüğümüz Ortadoğu, Balkanlar ve Afrika’daki kardeşlerimizle ayrı düştük. Birbirimizden uzaklaştık.

Bu uzaklaşmanın neticesi olarak, asırlardır iman, muhabbet ve samimiyetle ördüğümüz aramızdaki güçlü bağlar zayıflamaya başladı. İslam coğrafyasının sakinleri olan biz Müslümanlar da maalesef birbirimize yabancılaştık. Öyle ki tek devletin bir milletiyken, birbirinden ayrışan, hatta birbirine düşmanlaşan milletleri haline geldik, getirildik.

İçine düştüğümüz bu hale ve bu asırda dehşetli tahrib edici cereyanlara karşı, ancak ve ancak hakikat-ı Kur’aniye etrafında kenetlenmiş ittihad-ı İslâm dayanabilir. Ve beşeri türlü dinsizlik tehlikelerinden kurtarmaya vesile olacak, İslam topraklarını yabancıların istilasından ve İslam milletini anarşilikten kurtaracak ancak bu zamanın en büyük farz vazifesi olan, ittihad-ı İslâm’dır. ittihad-ı İslam’dır. Dünya İslam birliğidir.

Yıllardır özlemini çektiğimiz ‘İSLÂM BİRLİĞİ’ için gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizle koparılan bağlarımızı yeniden canlandırmak, her Müslüman üzerine farzdır. Bu canlanmanın en önemli öznesinin ‘GENÇLER’ olacağı da göz ardı edilemez bir gerçektir. Çünkü İslam Dünyasının iki milyarlık nüfusunun %55’i 26 yaşın altındadır. İnancını tevhidden yani bir olana inanmaktan alan bu büyük potansiyelin birlik şuurunda olması, dünyada adaletin, refahın ve barışın yeniden ve kalıcı şekilde temin edilmesinde mühim bir rol oynayacaktır.

İslam Dünyasındaki genç kardeşlerimizin birlik şuurunu kuvvetlendirebilmek adına Hayrat Uluslararası Öğrenci Derneği olarak ‘İslam Medeniyetinin İzinde’ sloganıyla her yıl tertip ettiğimiz 3. Hayrat Gençlik Forumunun bu yılki başlığını ‘Birliğin İhyası’ olarak belirledik. Bu çerçevede Hayrat Gençlik Forumu, sahalarında uzman konuşmacıların katılımıyla ve İslam Dünyasının 40 farklı ülkesinden 120 gencin bir araya gelmesiyle 17-27 Temmuz tarihlerinde Samsun’da icra edilecektir.

  • Forum hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için Hayrat Gençlik Forumu websitesini ziyaret edebilirsiniz: hayratyouthforum.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.