Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayrât Vakfı Arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Karabük vilayetinin Yenice ilçesinde görev yapan Cami İmam Hatiplerine yönelik açılmış olan Osmanlı Türkçesi Kurslarının sertifika töreni Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.

Sertifika Törenine ilçe Kaymakamı Oğuz Cem MURAT, Garnizon Komutanı Deniz DÖNMEZ, Emniyet Amiri Nuri TURAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÖZDEN, İlçe Müftüsü Mehmet BAYAM, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erol KÖSEOĞLU, Müdür Yardımcısı Ferdi KURT, Eğitici Bayram CEYLAN ile kursiyerler katıldılar.

İlçe Kaymakamı Oğuz Cem MURAT törende yaptığı konuşmada;

“Osmanlıca, Atalarımızın yüzyıllar boyunca geliştirdikleri özgün bir dildir. Gelecek ve geçmiş arasındaki köprüyü sağlam kurabilmenin yolu, Osmanlı Türkçesini okuyup anlayabilmekten geçmektedir. Milli Kültürümüzün temelini oluşturan eserlerimizin hemen hemen tamamı Osmanlıca ile yazılmıştır. Yeni neslimiz; dedesinden kalmış bir kitap veya bir tapu senedinin, bir paranın, bir çeşme kitâbesi, tarihi bir çarşı girişi ya da eski mezar taşlarında yazılı olan Osmanlıca Metini okuyamadığı gibi, gerek ne manaya geldiği gerekse de estetik zevkini yudumlama imkânından mahrumdur.“ diyerek katılan kursiyerlere teşekkür ettiler. 

Yapılan konuşmaların ardından kurslarda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları, ilçe Kaymakamı Oğuz Cem MURAT ve katılımcılar tarafından verildi.

Fotoğraflar:
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.