Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin vefatının 56. yıldönümü münasebetiyle Afrika’nın kalbinde “Ey Üstadım; Biz Davetine İcabet Ettik -2” başlığıyla mezuniyet programı düzenlenecek.

Hayrat Vakfı Sudan Temsilciliği’nin tertip ettiği, yoğunlaştırılmış Risale-i Nur programlarında yetişen Afrikalı nur talebelerine 23 Mart günü düzenlenecek bu programda sertifikalarını alacaklar.

2015-2016 eğitim yılı devam ederken 20 ülkeden 250 öğrenci Risale-i Nur programları ile tahkiki iman dersleri aldılar. Okuma çalışmaları,  seminerler ve müzakereli mütâlâlar, sistemli ve donanımlı programlarla yetiştiler. Hayrat Vakfı Sudan Temsilciliği’nde coşkulu bir hava ve bitmez tükenmez bir aşk ve heyecan gözlemlemek gayet mümkün.

Eğitim programına katılan öğrenciler:

“Bediüzzaman Said Nursi Hz.lerinin ‘Nesli âti’ diye isimlendirdiği ve değişik munasebetlerle 50 yıl sonrasına işaret ettiğini Risale-i Nur’a aşina olanlar bilirler.  Bugün bu anlamlı günde  tahakkuk etmiş bir keramet görmekteyiz. Ve Allah’ımıza hamd etmekteyiz”. şeklinde hislerini ve fikirlerini aktardılar.

 

ها نحن قد أجبناك يا الإمام الجليل -2

برنامج عظيم في قلب افريقيا النابض بمناسبة الذكرى 56 لرحيل الإمام بديع الزمان سعيد النورسي.

سيتم من خلاله توزيع الشهادات على طلاب النور الأفارقة الذين شاركوا مخيمات رسائل النور المكثفة التي نظمتها مؤسسة وقف الخيرات بالسودان و سيكون ذلك يوم 23 مارس.

لقد درس 250 شخص من 20 دولة محاضرات الايمان التحقيقي بمخيمات رسائل النور اثناء استمرار العام الدراسي 2015-2016. و طوروا انفسهم في رسائل النور بقراءات فردية و مدارسات جماعية و ببرامج مجهزة و منظمة.

ومن الممكن ان نرى بصورة واضحة في مقر وقف الخيرات جوا نشطا و عشقا وحماسة لا متناهية.

جاء على لسانهم القول؛ “معلوم لدى من يقرأ رسائل النور أن الإمام بديع الزمان سعيد النورسي يشير دائما الى ما بعد 50 سنة في مناسبات و أماكن مختلفة بقوله ‘النسل الآتي(الجيل الآتي)’ . فنحن نرى اليوم كرامة قد تحققت. و الحمد لله رب العالمين

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.