Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kütahya’da, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Osmanlı Türkçesi kurslarını tamamlayan kursiyerler sertifikalarını törenle aldı.

Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürlüğü konferans Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Yüksel Kara, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Hayrat Vakfı Kütahya Temsilcisi Hüsrev Yarangümeli, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Osmanlı Türkçesi sertifika töreni Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Törende konuşan Hayrat Vakfı Kütahya Temsilcisi Hüsrev Yarangümeli,

“Gençlik Merkezlerindeki öğrencilerimiz, Halk Eğitim Merkezlerindeki vatandaşlarımız ve hakeza top yekün bir millet olarak bugün 250 bin insanımız sertifika almış ve Osmanlıca yazıları okur hale gelmiştir. Kütahya’da ise 2015 yılında 400 kursiyer kurs alırken, 200 öğretmenimiz Osmanlı Türkçesi öğretebilirlik belgesi aldı” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından kursa katılan kursiyerler Osmanlı Türkçesi ile yazılmış mektuplar okuyarak örnekler sundu.

Törende kursu başarıyla tamamlayan 100 kursiyerden 30’u hediye ve sertifikalarını Kütahya il protokolünün elinden aldı. Dereceye girerek yarım altın ve çeyrek altın kazanan kursiyerler ile hizmet içi eğitimle sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin belgelerini Vali Şerif Yılmaz ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu verdi. (EFE) – KÜTAHYA

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.