Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İHA- Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Hayrat Vakfı arasında yapılan protokol çerçevesinde icra edilen Osmanlıca Türkçesi kurslarının sertifika töreni Antakya Kültür Merkezinde 5 Mayıs Salı günü yapılacak.

2012 yılında imzalanan protokolden bugüne kadar Türkiye genelinde iki yüz bin kişinin Osmanlı Türkçesi kurslarına devam ederek, sertifika aldığını ve kurslara ilginin artarak devam ettiğini belirten Hayrat Vakfı Hatay Temsilcisi Musa Çalışkan Hatay ve ilçelerinde düzenlenen kurslarda ise 2000 civarında kursiyerin Osmanlıca Türkçesi sertifikası almaya hak kazandığını ifade etti.

Kursların halen devam ettiğini söyleyen Musa Çalışkan 2014 Temmuz’unda yenilenen protokol çerçevesinde 5 yıl daha bu önemli çalışmanın Hatay’da da devam edeceğini söyledi.

Hayrat Vakfı Hatay Temsilcisi Musa Çalışkan, programda Osmanlıcanın önemi, kursların geldiği son nokta hakkında geniş bilgilerin verileceğini ve Antakya’da Osmanlıca Türkçesi kurslarında sertifika alan 750 civarında kursiyere belgelerinin takdim edileceğini ifade etti.

Çalışkan, Osmanlıca kurslarıyla ilgili www.osmanlicaegitim.com adresinden bilgi alınabileceğini ve kurslara ilgi duyanların online kayıt yaptırabileceğini belirtti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.