Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kilis Belediye Başkanlığı ile Hayrat Vakfı arasında Osmanlı Türkçesi eğitimi ile Kur’an-ı Kerim okuma, anlama ve yorumlama eğitimleri düzenlenmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Protokolü Kilis Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir ve Hayrat Vakfı adına Gaziantep Bölge Sorumlusu Zafer Zengin imzaladı.

Bu protokolle, Kilis Belediye Başkanlığı ve Hayrat Vakfı arasında işbirliği ile vatandaşlara milli kültürün en önemli kaynaklarını teşkil eden kütüphaneler, arşivler ile diğer şahıs ve kurumlarda mevcut olan Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlayacak, bu eserlerdeki bilgi ve belgelerden faydalanacak, elemanların yetiştirilmesini sağlayacak Osmanlı Türkçesi, Kur’an-ı Kerim Öğretimi kursları ile Aile İçi Eğitim seminerleri başta olmak üzere belirlenen diğer kurs ve seminerler düzenlenecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir yaptığı açıklamada, kursların yeni açılacak olan Hatice ve Mehmet Kazancıoğlu Kültür Merkezi’nde verileceğini ve ilk kursiyer olarak da kendisinin yazılacağını söyledi. Yeni binanın tamamlanmasının hemen ardından birçok konuda topluma hizmet edecek ve bilinçlendirme çalışmalarının yapılacağını söyleyen Özdemir, Kültürel ve Sosyal faaliyetlerin bu bina sayesinde daha da etkin sürdürüleceği müjdesini verdi.

Özdemir, Hayrat Vakfı ve yöneticilerine teşekkür etti.

Kaynak

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • YAZIDA GEÇEN YER, KİŞİ, VEYA KURUMLAR:
  • Kilis
PAYLAŞ