Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sivas Barosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı arasında imzalanan Osmanlı Türkçesi Eğitimi Protokolü kapsamında Sivas Barosu tarafından avukatlara, avukat katiplerine ve baro çalışanlarına yönelik Sivas Adliye Sarayı’nda Osmanlıca kursu düzenlendi.

Sivas Baro Başkanı Muharrem Eliş, avukatlık mesleği gereği Osmanlı Türkçesi bilmenin meslektaşlarının eski belgeleri okuyabilme ve konu metinlerini anlayabilme kabiliyetlerini geliştireceğini belirterek, “Bu yüzden biz de Sivas Barosu olarak bu eğitim projesinde üzerimize düşen görevi yerine getirerek Osmanlıca kursunu açtık. Kursa katılan kursiyerlerimize kurs bitiminde belge vereceğiz ayrıca kurs sonrasında kursa katılan kursiyerlerimiz Osmanlıca metinleri rahat bir şekilde okuyabilecek seviyeye gelecekler” ifadelerini kullandı.

Sivas Barosunca başlatılan Osmanlıca kursunun 26 Şubat 2015 tarihinde sona ereceği, kursta başarı sağlayan kursiyerlere belge verileceği belirtildi.

Kaynak : AA

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.